Podłoga bambusowa i jej niezwykłe zalety.

Dosyć, opłaciłoby

Podłoga bambusowa jest obecnie jedną z najchętniej kupowanych podłóg jeśli chodzi o podłogi egzotyczne. Nie dość, że należy ona do najtwardszych i najbardziej odpornych na ścieranie to dodatkowo jest również wyjątkowo odporna na działanie promieni słonecznych oraz wilgoci. Jest stabilna, ale zarazem elastyczna. Sprawdza się doskonale zarówno w salonie, jak i w kuchni czy przedpokoju. Nota bene bambus w kulturze orientalnej symbolizuje długowieczność.

Trawka, produkowanie podłóg

Inną niezwykłą zaletą bambusa jest jego "ekologiczność". Jest to bowiem trawa, a produkowanie z niej podłóg chroni w jakimś stopniu drzewa, które poddawane są ciągłej wycince. Bambus natomiast odrasta bardzo szybko. Na świecie jest bardzo wiele jego gatunków. Najwięcej gatunków bambusa rośnie w Chinach. Co więcej, wycinanie gałęzi bambusa w niczym mu nie zagraża jako roślinie, bo dzięki temu bambus wręcz bardziej rozkrzewia się.

Deski parkiet bambusa uważany

Podłoga bambusowa jest produkowana w dwóch podstawowych kolorach, naturalnym - jasnozłocistym oraz w karbonizowanym brązie - bursztynowym. Deski czy parkiet z bambusa uważany jest ponadto za zdrową podłogę. Nie powoduje ona bowiem uczuleń, bo nie zawiera konserwantów czy innych środków drażliwych, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Podłoga bambusowa jest również łatwa w montażu i pielęgnacji. Wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką, aby podłoga odzyskała swój połysk. Do parkietu czy desek nie należy stosować silnie działających detergentów. Podłoga z bambusa nie musi być pastowana.