Promienniki podczerwieni i działania związane z ekologią.

Ekologia to nie tylko moda, ale konieczność. Coraz większa część społeczeństwa rozumie, że od ich decyzji życiowych zależy to, w jakim środowisku żyjemy i jaki świat zostawimy dla naszych dzieci. Wprowadzamy zasady ekologiczne do wielu dziedzin życia: segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę, nie chodzimy w naturalnych futrach. W mediach pokazywana jest społeczna reklama, w której dzieci z przedszkola mówią o szkodliwości palenia śmieci.

Ekologicznie bardziej świadomi zmieniamy ogrzewanie na ekologiczne, to znaczy działające na zasadzie energii słonecznej, które do tego nie zużywa zbyt dużo energii elektrycznej. Promienniki podczerwieni są podwójnie ekologiczne: po pierwsze - działają do światła słonecznego, nie wytwarzają szkodliwych gazów i substancji rakotwórczych. Po drugie zużywają mało prądu, dzięki czemu zmniejsza się zużycie energii elektrycznej i rachunki za prąd.

Zwolennicy tego typu ogrzewania twierdzą, że promienniki podczerwieni mają spore właściwości zdrowotne. Promienniki podczerwieni stymulują prawidłowe krążenie krwi, obniżają poziom cholesterolu, wspomagają odchudzanie, usuwają z organizmu toksyny, łagodzą bóle mięśni i stawów. Promienniki obniżają ryzyko przeziębień, ponieważ odpadają problemy ze suchym powietrzem i wilgocią. Stała i właściwa temperatura pomieszczenia sprawia, że obniża się ryzyko bolesnych skurczy łydek.

Promienniki podczerwieni są idealnym sposobem ogrzewania dla osób ceniących komfort cieplny i ekologii, które z zasady nie marnują niepotrzebnie energii. Estetyczny wygląd, sprawia, że dobrze wyglądają w każdym wnętrzu - eleganckim salonie, czy produkcyjnej hali.

Ekologiczność promienników podczerwieni to przede wszystkim nie wytwarzanie substancji szkodliwych w trakcie działania i możliwość ustawienia mocy grzewczej. W zasadzie nie ma ograniczenia, co do miejsca, w których nie można ich stosować - równie dobrze mogą ogrzewać mieszkanie w budynku sprzed 40 lat, jak i w nowo wybudowanym domu. Promiennikami można ogrzać halę, szkołę i zakłada hodowli drobiu